Wypiekacz do chleba

Wypiekacz do chleba Moulinex OW1101
Wypiekacz do chleba Moulinex OW1101
W wypiekaczach do chleba szybko i bezproblemowo upieczemy domowe pieczywo. Dzięki gotowym mieszankom do wyrobu bochenków oraz wielu przepisom, mamy możliwość zaopatrzenia się w świetnej jakości chleb. Uzyskane pieczywo jest zdrowe, ponieważ nie zawiera różnych niepotrzebnych dodatków oraz konserwantów, a przy tym bardzo długo potrafi trzymać swoją świeżość.

Za pomocą wypiekacza do chleba możemy przygotować nie tylko rumiany bochenek, ale również zagnieciemy ciasto na pizzę, bułki czy makaron oraz upieczemy bagietki oraz pieczywo bezglutenowe. Wszystko to jest możliwe dzięki specjalnie zamontowanemu mieszadłu oraz wielu automatycznym programom, które pozwalają przygotować domowe wypieki. Urządzenie jest proste w obsłudze i umożliwia w komfortowy sposób, szybko upiec chleb, nie tracąc przy tym czasu. Cały proces polega na włożeniu odpowiednich składników i ustawieniu programu, by za parę godzin cieszyć się świeżym, gorącym pieczywem.

Wypiekacze do chleba – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Jaki wypiekacz do chleba wybrać i kupić?

Mieszadło – to kolejny istotny element całego urządzenia. Na rynku dostępne są modele z jednym lub dwoma mieszadłami. Ten drugi rodzaj znacznie lepiej poradzi sobie z naprawdę gęstym ciastem, chroniąc przy tym silnik. Trzeba jednak pamiętać, że po dwóch hakach zostają w chlebie dwie dziury.

Liczba programów – ważne jest to, aby mieć choć kilka podstawowych programów do wypiekania różnych rodzajów pieczywa. Przyda się na pewno program do pieczenia tradycyjnego chleba, do zagniatania ciasta od pizzy oraz pieczywa żytniego i bezglutenowego. Niektóre modele mogą także ucierać powidła czy dżem.

Moc – warto na nią zwrócić uwagę, bo niewystarczająca moc może sprawić, iż nasz chleb będzie niedopieczony. Najlepiej wybierać wypiekacze o mocy 800 -1200 W. Wówczas mamy pewność, że wyciągniemy odpowiednio wypieczony bochenek.

Funkcje wypiekacza – zazwyczaj możemy ustawić wypiek chleba o wadze od 400 do 1300 gramowego oraz mamy do wyboru 3 stopnie zarumienienia skórki pieczywa. W zależności od potrzeb wybieramy wielkość chleba i stopień jego wypieczenia. Standardowo wypiekacz posiada jedną komorę, ale w sklepach są dostępne także modele z dwoma komorami, w których można piec różne rodzaje chleba jednocześnie. Istnieją także specjalne wkładki do pieczenia bagietek. Ważne aby formy były pokryte warstwą uniemożliwiającą przywieranie ciasta do ich ścianek. Ułatwia to bardzo późniejsze ich czyszczenie. Bardzo przydatną funkcją jest opcja opóźnienia startu, którą nastawimy pieczenie chleba oddalone w czasie, tak by móc się cieszyć chrupiącym pieczywem np. rano na śniadanie. Na rynku są także wypiekacze z funkcją podtrzymywania ciepła po upieczeniu.

Obudowa – wypiekacze mogą mieć obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego, aluminium lub ze stali nierdzewnej. Ważne aby podczas pracy urządzenia, jego ścianki nie nagrzewały się zbyt mocno, gdyż istnieje możliwość poparzenia się. Obudowa musi być termoizolacyjna.

Dodatki i akcesoria – dobrze aby wybrany model miał szklaną, przezroczystą klapkę, która pozwoli nam kontrolowanie naszych wypieków. Warto upewnić się, czy bez problemu dostaniemy części zamienne do wypiekacza i jak wygląda serwisowanie tych urządzeń (np. czy odbywa się na terenie Polski). Wypiekacze powinny być wyposażone również w specjalne filtry antyzapachowe.

Cena wypiekaczy do chleba

Jaki wypiekacz do chleba wybrać i kupić? Automat czy jak kto woli wypiekacz do chleba to koszt rzędu około 200 złotych.

Tak szukaliście naszych porad:

 • wypiekacz do chleba ranking
 • wypiekacze do chleba ranking
 • jaki wypiekacz do chleba
 • ranking wypiekaczy do chleba
 • urządzenie do pieczenia chleba ranking
 • wypiekacz do chleba
 • wypiekacz chleba
 • jaki wypiekacz do chleba wybrać
 • ranking wypiekaczy chleba
 • wypiekacz moulinex

1 Comment

 1. Ja posiadam wypikacz Clatronic, chlebek jest chrupiący, nie rozpada się( jak to mi się zdarzało przy użyciu w innych wypikaczy), więc nie mam na co narzekać.

Leave A Reply

Navigate