Wyciskarka do soków z owoców, warzyw i cytrusów

Wyciskarka do owoców i warzyw
Wyciskarka do owoców i warzyw
Wszystkie urządzenia do wytwarzania soku mają za zadanie wyciskać zdrowy sok z owoców, warzyw i cytrusów. Różnią się one między sobą samą techniką i procesem pozyskiwania zdrowego napoju. Wyciskarki do soków są w stanie wyprodukować napój także z drobnych owoców typu poziomki oraz z roślin zielonych, na przykład pokrzywy, mięty czy zbóż. Soki uzyskane z wyciskarki są zazwyczaj gęste, esencjonalne, z dużą ilością miąższu. Wyciskarka do soków z owoców, warzyw i cytrusów to doskonały sposób na pozyskanie bomby witaminowej w postaci pysznego soku, dlatego warto bliżej poznać to urządzenie.

A więc zacznijmy od początku:

 1. Jaką wyciskarkę do soków wybrać i kupić?
 2. RANKING wyciskarek do soków
 3. Wyciskarki jednoślimakowe
 4. Wyciskarki dwuślimakowe
 5. Wyciskarki do cytrusów
 6. Aktualne ceny wyciskarek do soków

Wyciskarka do owoców i warzyw – sita i ostrza

Sita wyposażone w ostrza muszą mieć dobrą przepuszczalność oraz wytrzymałe i dobrze wykonane noże. Przepuszczalność sita zależy od materiału, z jakiego zostało ono wykonane. Plastikowe z małymi ostrzami często się zapychają i trzeba je czyścić w trakcie pracy. Sita dobrej jakości mają noże centryczne i są wykonane ze stali nierdzewnej. Najlepiej, kiedy ich ściany wytworzone są z mikrosiatki. Warto zwrócić uwagę na ilość wymiennych sit o różnej średnicy oczek. Tych bardziej gęstych używamy do twardszych owoców i warzyw, te o większych otworach do owoców miękkich.

Wyciskarki do soków – Ranking TOP 10

Sprawdź nasz ranking wyciskarek do soków z warzyw, owoców i cytrusów. Porównaj ceny i wybierz swoją wyciskarkę:

Jaką wyciskarkę do soków z owoców, warzyw i cytrusów wybrać i kupić?

Kupując wyciskarkę trzeba przede wszystkim zdecydować się na wyciskarkę poziomą lub pionową. Każda z nich ma zarówno wady, jak i zalety, a poniższe porównanie być może okaże się pomocne w dokonaniu wyboru. Wyróżniamy więc:

 • Wyciskarki poziome – pracują bez udziału ostrzy, wykorzystują siłę miażdżenia i odsączania przy pomocy systemu sit. Pracują z prędkością nie przekraczającą 120 obrotów na minutę, co pozwala wyciskać sok z owoców i warzyw bez podnoszenia jego temperatury. Zapobiega to utracie cennych składników. Wolna praca zapobiega napowietrzaniu się pozyskanego napoju i jest cichsza niż używanie sokowirówki. Otwór wsadowy jest tu specjalnie zwężony, aby nie nałożyć zbyt wiele składników naraz. Wiele modeli poziomych jest wyposażonych w funkcje dodatkowe, na przykład mielenia czy homogenizacji. Wyciskarki poziome są łatwe do czyszczenia, wytrzymałe, ale nie mogą pracować dłużej niż 30 minut bez przerwy.
 • Wyciskarki pionowe – zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż urządzenia poziome. W układzie miażdżącym wałek ślimakowy jest ustawiony pionowo, dzięki czemu nie potrzeba popychać wkładanych owoców, gdyż działa tu siła grawitacji. Otwór wsadowy jest większy, co przyspiesza pracę wyciskarki. Urządzenie można włączyć i przepłukać wodą, co jest szczególnie przydatne, kiedy robimy różne soki jeden po drugim. Nie trzeba wyłączać wyciskarki i jej demontować do mycia, wystarczy wlać wodę i przystąpić do wyciskania kolejnego soku. Po wyciśnięciu wszystkich płynów jednak czyszczenie całego urządzenia jest bardziej pracochłonne. Ze względu na większą ilość części i zakamarków do umycia. Tego rodzaju wyciskarki są przeznaczone tylko do sokowania, nie mają dodatkowych funkcji takich jak homogenizacja. Wyciśnięte soki są nieco bardziej gęste od tych wyprodukowanych przez urządzenia poziome. Trochę słabiej także sokują liście oraz zioła.

Wyciskarki do soków jednoślimakowe

Jednoślimakowe wyciskarki do owoców i warzyw występują w dwóch rodzajach, z ostrzami i bez ostrzy. Urządzenia wyposażone w ostrza pracują szybciej, ale dzięki temu sam sok jest pozbawiony części składników odżywczych. Nie ma przy nich ograniczenia czasu pracy, znakomicie przerabiają warzywa korzeniowe, nie nadają się jednak do przetwarzania roślin liściowych i trawy pszenicznej. Wyciskarki bez ostrzy działają wolniej, a pozyskany napój jest pełnowartościowy. Ze względu na położenie układu miażdżącego możemy je podzielić na urządzenia poziome i pionowe.

Wyciskarki do soków dwuślimakowe

Dwuślimakowe wyciskarki do owoców i warzyw zawierają dwa bliźniacze, równoległe wałki, które zazębiają się ze sobą. Urządzenia te są uważane za najbardziej efektywne, a pozyskany z nich sok jest pełnowartościowy. Wyciskarki dwuślimakowe przetwarzają bez problemów wszystkie warzywa i owoce, zachowując przy tym wartości odżywcze, witaminy i enzymy. Urządzenie tego typu ma największą wydajność i wyciska najwięcej soku z takiej samej ilości produktów. Jego proces produkcji jest jednak bardziej czasochłonny. Wyciskarki dwuślimakowe są duże gabarytowo i ich czyszczenie jest pracochłonne. Niektóre modele są dodatkowo przystosowane na przykład do homogenizacji.
Poniżej przedstawiamy ranking TOP 5 najpopularniejszych wyciskarek do soków z cytrusów:

Porównaj aktualne ceny w rankingu najpopularniejszych producentów wyciskarek:

Wyciskarki do soków Hurom Aktualna cena
Wyciskarki do soków Zelmer Aktualna cena
Wyciskarki do soków Omega Aktualna cena
Wyciskarki do soków Kuvins Aktualna cena
Wyciskarki do soków Philips Aktualna cena
Wyciskarki do soków Eldom Aktualna cena

Wyciskarka do cytrusów

Na rynku dostępne są zarówno wyciskarki ręczne, jak i elektryczne. Mogą być wykonane ze szkła lub ceramiki oraz tworzyw sztucznych i stali nierdzewnej. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na wielkość pojemnika, zazwyczaj jest to od 200 ml do 1 litra. Dla dwóch osób trzeba wybrać urządzenie z naczyniem co najmniej półlitrowym. Pojemnik musi być także przezroczysty, aby było dobrze widać poziom jego zawartości. Wyciskarka do cytrusów jest często elementem większych robotów kuchennych, o których z pewnością też napiszemy.

Wyciskarka do cytrusów
Wyciskarka do cytrusów
Wyciskarki do cytrusów
Porównaj aktualne ceny

Wyciskarka do owoców i warzyw – ręczna czy elektryczna?

Jeśli potrzebujemy wyciskarkę dla jednej – dwóch osób, prawdopodobnie lepiej zdecydować się na zakup wyciskarki ręcznej. Natomiast wyciskarki elektryczne zainteresują tych, którzy mają zamiar korzystać z nich często i produkować sok dla wielu osób. Najlepsza wyciskarka to jednak taka, która będzie spełniała nasze indywidualne wymagania, warto więc bliżej przyjrzeć się obu rodzajom tych urządzeń:

 • Wyciskarki ręczne – nieduże i lekkie urządzenia, w których wykorzystujemy siłę swoich mięśni do przetworzenia przeważnie niewielkich ilości owoców i warzyw. Można je zabrać w podróż ze sobą. Mogą być wykonane z tworzyw sztucznych lub ze stali nierdzewnej.
 • Wyciskarki elektryczne – zajmują sporo miejsca, zwykle też są cięższe i znacznie droższe od urządzeń ręcznych tego typu. Dzielimy je na jedno- i dwuślimakowe urządzenia oraz wyciskarki do cytrusów.

Wyciskarka do owoców i warzyw – moc wyciskania

Wyciskarki do soku mają najczęściej moc od 100 do 450 W. Do sokowania miękkich owoców czy warzyw wystarczy sprzęt z siłą 100 – 150 W. Jeśli jednak chcemy przetwarzać twarde warzywa i owoce, potrzebna będzie wyciskarka o mocy powyżej 150 W. Urządzenia do wyciskania cytrusów mają siłę od 20 do 85 W. Im większa moc, tym szybciej można wytłoczyć owoce.

Wyciskarka do owoców i warzyw BIG MOUTH B6000W
Wyciskarka do soków z owoców, warzyw i cytrusów BIG MOUTH B6000W

Wyciskarki o mocy powyżej 150 W

Porównaj aktualne ceny

Dodatkowe funkcje w wyciskarkach

Wyciskarka do soków Hurom HG
Wyciskarka do soków Hurom HG
Jak we wszystkich nowoczesnych urządzeniach, również w przypadku wyciskarek do owoców możemy spodziewać się dodatkowych funkcji, które mogą nam ułatwić pracę w kuchni. Mogą to być:

 • Zmienny kierunek obrotów – zapewnia dokładniejsze wyciśnięcie soku z owoców i warzyw. Najczęściej zmiana kierunku odbywa się automatycznie, działający wałek obraca się na przemian w prawo i lewo.
 • Automatyczne odprowadzanie miąższu – dzięki temu nie trzeba rozkręcać urządzenia w trakcie wyciskania soku i opróżniać sita, miąższ jest automatycznie spychany do specjalnego zbiornika.
 • Blokada kapania – uniemożliwia zabrudzenie stołu, funkcja dostępna w modelach posiadających lejek.
 • Dodatkowe końcówki do mielenia, homogenizacji i wyrobu makaronu. Dzięki nim możemy zmielić mięso, kawę, orzechy, zrobić domowy makaron oraz musy i przeciery dla dzieci. Przyrządzimy masło orzechowe, desery i sorbety oraz wytłoczymy olej z nasion.
 • Wymienne wałki ślimakowe – do różnego rodzaju owoców, warzyw i ziół.
 • Ogumowane nóżki – zapewniają większą stabilizację urządzenia i zabezpieczają przez przesuwaniem.

Gwarancja

Wyciskarka do soków z owoców, warzyw i cytrusów (pomarańczy, cytryn, limonek) to zakup na wiele lat. Dlatego warto sprawdzić długość i warunki gwarancji na karcie gwarancyjnej. Najczęściej producenci dają 10 lat gwarancji na swój sprzęt. Ważne, aby wytwórca posiadał łatwo dostępny serwis naprawczy w Polsce. Koszt wysyłki zepsutego urządzenia do innego kraju może być bardzo wysoki.

Wyciskarka do soków z owoców, warzyw i cytrusów Zelmer ZJP 1600B
Wyciskarka do soków z owoców, warzyw i cytrusów Zelmer ZJP 1600B

Wyciskarki do soków

Porównaj aktualne ceny

Waga

Przed zakupem trzeba zastanowić się nad wielkością i ciężarem sprzętu, ponieważ wyciskarki należą do sporych rozmiarów urządzeń. Poziome zajmują więcej miejsca niż te w układzie pionowym. Rożne są także ich ciężary. Jedne modele mogą ważyć nawet 12 kg, inne zaledwie 5 kg.

Wyciskarki do owoców – plusy i minusy

Wyciskarka do owoców i warzyw
Wyciskarka do owoców i warzyw
Urządzenia te, w przeciwieństwie do sokowirówek, są urządzeniami wolnoobrotowymi, wykorzystującymi do produkcji soku siłę miażdżenia. Pozyskiwany napój jest nienapowietrzony, nie ulega procesowi utleniania, co sprawia, że jest także znacznie trwalszy i łatwiejszy do przechowywania. Wyciskarki mają również większą wydajność sokowania i z tej samej ilości warzyw czy owoców wytworzą więcej cennego soku niż sokowirówka. Wyprodukowany napój zawiera także więcej składników mineralnych i witamin. Minusem wyciskarek jest przede wszystkim ich wysoka cena oraz czasochłonny proces produkcji. Opinie użytkowników są również zgodne co do tego, że używanie wyciskarek ręcznych wymaga sporego wysiłku, zwłaszcza w przypadku twardych owoców czy warzyw.

Producenci i ceny wyciskarek

Ręczna wyciskarka do owoców i warzyw jest stosunkowo tania; może kosztować od kilkunastu do 50 złotych, a producenci takich urządzeń to między innymi Eldom, Esperanza, Ravanson, Opti czy Odelo. Do najpopularniejszych producentów elektrycznych wyciskarek do owoców i warzyw należą Zelmer, Philips, Hurom i Bosch. Dobra wyciskarka do owoców i warzyw to spory wydatek i ceny zaczynają się od około 400 złotych i mogą sięgać nawet kilku tysięcy. Poniżej znajduje się lista różnych wyciskarek wraz z ceną. Jak widać, zależy ona od marki i funkcjonalności danej wyciskarki.

Wyciskarka do soku ZELMER ZJP1300B
Wyciskarka do soku ZELMER ZJP1300B

Najlepiej oceniane wyciskarki

Porównaj aktualne ceny

Tak szukaliście naszych porad:

 • wyciskarka do soków jaka najlepsza
 • wyciskarka wolnoobrotowa ranking
 • wyciskarka wolnoobrotowa jaką wybrać
 • wyciskarka do sokow ranking
 • ranking wyciskarek
 • WYCISKARKI DO SOKÓW RANKING
 • jaka wyciskarka wolnoobrotowa
 • jaka kupić wyciskarkę wolnoobrotowa forum
 • najlepsza wyciskarka do soków ranking
 • wyciskarki wolnoobrotowe ranking

55 komentarzy

 1. Karolina Reply

  Ja kupiłam wyciskarkę Hurom. Mamy ją od tygodnia w domu. Była droga ale chyba warta swojej ceny. Jak do tej pory wyciskałam w niej sok z jabłek, gruszek, selera, marchewki, kiwi, banana i grapefruita. Ma dwa filtry na mnie i bardziej klarowny sok. Najgorzej wypadł banan bo wyszła papka ale chyba dlatego, że banan był już trochę miękki. Inne soki wychodzą pysznie. 150 W ale twarde warzywa też wyciska. Z owocami idzie jak z płatka. Łatwo się czyści, demontuje i montuje.

 2. Polecam wszystkim Huromka mam go od miesiąca, ale musze przyznać, że sprawuje się znakomicie. Sok jest klarowny, a montaż i mycie bardzo łatwe.

 3. porównaj sobie sok z kartonu ze sklepu i sok ze świeżych owoców, to tak jakbyś porównywała malucha porsche. Nie ma nawet co porównywać moim dzieciom codziennie daje sok. Sok musi być z miąższem, dobra wyciskarka to podstawa w nowoczesnej kuchni, nie ma co oszczędzać lepiej kupić porządną wyciskarkę marki Kuvings, osobiście taką mam. Możesz sobie wpisać w wyszukiwarce i wejść na stronę wycisnijsok.pl poczytać jeśli nie jesteś przekonana jeszcze co do zakupu.

 4. Kobietki a co polecacie jednoślimakową czy dwuślimakową wyciskarkę? Podobno te dwu są wydajniejsze, ale wolałabym uzyskać opinię od aktywnej użytkowniczki

  • malyagd Reply

   mamy jednoślimakową wyciskarkę i owoce, warzywa i inne rzeczy bez problemu się wyciskają. Nie wiem czy warto przepłacać ; )

 5. Ja znalazłam wyciskarkę na telezakupach Mango. W moim odczuciu powinna zając w tym rankingu jedną z czołowych pozycji. Przede wszystkim jest wolnoobrotowa, ma rozsądną cenę i sprawdza sie przy wszystkim co robię, nawet jeśli dodaje lodu. Nazywa się to Life Juicer i rzeczywiście w codziennym życiu świetnie się sprawdza. Nawet moje dzieci polubiły świeżo wyciskane soki.

 6. Posiadam Huroma i już od roku przyrządzam pyszne, wartościowe, zdrowe soki i już nie pamiętam jak smakuje sklepowy sok. Koleżanka w zeszłym miesiącu zakupiła wyciskarkę, ale taką, że nie trzeba kroić warzyw i owoców, tylko można je wrzucać do wyciskarki w całości.

 7. Ja zakpiłam właśnie wyciskarkę OMEGA 8006 jednoślimakową i jestem mega zadowolona. Cicho pracuje, łatwo się ją myje, a co najważniejsze dokładnie wyciska sok z owoców i warzyw. Sok jest pyszny, a co najważniejsze zdrowy. Ostatnio moim hitem jest sok z pietruszki. Polecam

 8. Ja dostałam w prezencie wyciskarkę dwuślimakową Green Star Elite i jestem przeszczęsliwa, to był najlepszy prezent jaki w życiu dostałam..Soki są tak pyszne, że się od nich uzależniłam. Sama wyciskarka jest bardzo prosta w obsłudze, a mycie jej zajmuje dosłownie minutkę.

 9. Jaką lepiej wybrać wyciskarę, taką gdzie owoce mieszczą się w całości i nie trzeba kroić, czy lepiej mniejszą i kroić?

  • malyagd Reply

   Lepiej kroić i pozbyć się skórek i pestek bo to nie koniecznie jest zdrowe… skórki pełne pestycydów a pestki to zależy bo nie wszystkie są zdrowe.

 10. Powiem szczerze, że zastanawiałam się nad zakupem chyba rekordowo długo, aż wstyd się przyznać 7 miesięcy. Przewertowałam wszystkie fora, opinie, rankingi i artykuły na temat wyciskarek. Po tym wszystkim nasunął mi się jeden podstawowy wniosek – dla każdej osoby, inna wyciskarka będzie tą najlepszą. Każdy zwraca uwagę na inne elementy, inne zalety grają rolę. Kolega liczy co do mililitra sok uzysk soku i od kilku lat uzywa wyciskarki Angel, ale dla mnie znowu jest ona za duża, za cięzka zbyt problematyczna. Ja ostatecznie wybrałam wyciskarkę Sana EUJ-707, bo mnie akurat odpowiada jej funkcjonalność, taka banalna prostota obsługi, składania i mycia, której nie spotkałam z żadnej innnej wyciskarce. I trudno, że wyciska te kilkanaście mililitrów soku mniej niż Angel, ale za to kilka razy łatwiej. Pewnie będzie trzecia osoba, która wybierze zupełnie coś innego bo cena/rozmiar itp. Każdy musi po prostu odrobić lekcje sam i zastanowić się co dla niego jest fajne, a nie co wybrali inni. Polecam natomiast artykuł eujuicers.pl/wyciskarka-czy-sokowirowka.html gdzie sa ładnie przedstawiony podział między róznymi modelami wyciskarki, dobre prowadzenie do tematu.

 11. Zgadzam się, ja jeszcze ni kupiłam. Wybrałam już wyciskarkę ale mają większą i mniejszą z tej samej linii i się nadal zastanawiam nad tym krojeniem wszystkiego. Różnica jest 150zł pomiędzy rozmiarami, więc jeszcze myślę. Każdy musi sobie wybrać coś pod siebie. Ta nad którą myślę to artnico, ale znowuż nie podobają mi się ich kolory, żaden nie pasuje mi do kuchni, więc nie mogę sie zdecydować .

 12. Zakup wyciskarki to wcale nie taki łatwy zakup. Człowiek najpierw siedzi kilka godzin w internecie, szuka i czyta różne i czasem całkowicie odmienne opinie na temat danych wyciskarek, potem idzie do sklepu i tam i tak wychodzi że nic nie wie. U mnie dokładnie tak było. Będąc juz w salonie z wyciskarkami, postawiłam na wiedzę i doświadczenie sprzedawcy (dodam jeszcze, że akurat u mnie Pani wzbudziła zaufanie). Zdecydowałam się na wyciskarkę Zebra Whole Slow Juicer z racji że ma najniższe obroty (a to też zapamiętałam, że lepiej im niższe), duży otwór wlotowy (to wyczytałam na forach, że bardzo jest pomocny) no i jak większość ma dwa sitka. Użytkuję ją codziennie i jestem zadowolona :)

 13. Ja szukałam wyciskarkę, która zrobi sok w miarę klarowny i ma duży wlot, na samych przedbiegach odpadł Kuvings choć pani na wyspie w galerii mocno namawiała, ale przecież tam tyle miąższu! Picie łyżeczką? Nie dziękuję. I po wielkich poszukiwaniach znalazłam Zebrę – taką z dużym wlotem, który wygląda kosmicznie, trochę jak zjeżdżalnia na jabłka z pokrywką. I ani nie kroję, ani nie narzekam, sok wyciska się mega szybko, aż pryska – genialny sprzęt! A co dla mnie ważne, bo marnowania resztek nienawidzę, wałek ślimakowy jest praktycznie czysty i nic się nie marnuje.

 14. W Lipcu tamtego roku kupiłem wyciskarkę Hurom . Wyciskarka spraje się świetnie , sok jest klarowny . Nie żałuje wydanych pieniedzy i naprawdę polecił bym ja każdemu

 15. Tak na Zebrze można robić sorbety, na sitach o grubych oczkach. Wtedy jako sorbet wykorzystujesz to co wychodzi wylotem pulpy. Ja teraz dość często robię i nie mam zastrzeżeń.

 16. A dlaczego nie ma nic o vortex? Bardzo fajna wyciskarka . Mam od miesiąca i sprawdza się bardzo dobrze.

  • Grzegorz, a możesz napisać coś więcej? Ja również kupiłam vortex, jak na razie sprawdza się świetnie jeśli chodzi o wyciskanie soków zarówno z twardych, jak i miękkich owoców i warzyw, bez krojenia ich, co jest bardzo wygodne. Mam tylko jedno zastrzeżenie- użytkuję ją tydzień i… śmierdzi, jak przy uruchamianiu silników w różnych elektronarzędziach takich jak np. szlifierka. Tyle że nie spodziewałam się tego po maszynie, która ma kontakt z żywnością, zwłaszcza że firma chwali się że jej sprzęt jest wolny od bisfenolu a, i w ogóle żę jest „prozdrowotny”. Myslałam, że ten zapach pojawi sie przy dwóch, trzech włączeniach, a on pojawia się przy każdym włączeniu sprzętu – a od tygodnia używam go kilka razy dziennie, zrobiłam na nim nawet musy na zimę w słoiki i smród nadal jest. Czasami mam wrażenie, że sok też przejmuje ten zapach, ale tego nie jestem pewna, bo zapach rozchodzi się po mieszkaniu, gdy go piję… Możesz napisać czy też miałeś taki problem? Zastanawiam się czy to mogę zareklamować.

   • malyagd Reply

    Ja bym z pewnością reklamował a już na pewno sygnalizował producentowi taką sytuację. W naszym Huromie coś pamiętam, że też tak było ale tylko kilka razy może na początku. Teraz już zupełnie nie ma takiego problemu więc musiało to być zaledwie kilka razy.

   • Sprzęty gospodarstwa domowego posiadają dwa rodzaje silników: szczotkowe oraz bezszczotkowe (indukcyjne). Osobiście unikałbym szczotkowych, które są z reguły tańsze i które po prostu śmierdzą podczas pracy. Są też mniej trwałe i głośniejsze w pracy, ponieważ posiadają komutator, po którym ślizgają się szczotki.

 17. Ja posiadam Kuvings b6000 od 1,5 roku i jestem bardzo zadowolona. Soki idelane pyszne i zdrowe. kupiłam w galerii M1 Poznań na prezentacji . Dla mnie ważnym czynnikiem był szeroki otwór i długoletnia gwarancja. Pani na stoisku ma nawet uszczelki lub korki jeśli ktoś potrzebuje więc nie ma takiego problemu jak z Huromem,że nie sprzedadzą jak Artekles wyżej opisywał.

 18. Widzę, że niektóre osoby tutaj już polecały Kuvingsa. Przychylam się do opinii, że to bardzo dobra i solidna wyciskarka, polecam wszystkim sokomaniakom :)

  • A gdzie kupiłaś tę wyciskarkę? W jakimś sklepie stacjonarnym czy przez internet?

   • Kupiłam przez internet na stronie prowity, szczerze to nie patrzyłam gdzie jeszcze są. Wszystko poszło szybko i sprawnie. Ja wybrałam dla siebie tę srebrną :)

 19. Mam cukiernie w Gdańsku, wprowadziłem do sprzedaży soki wyciskanie. Długo zastanawiałem się jaka wyciskarka podoła pracy od rana do wieczora. W końcu zdecydowałem się na Alfe 3 G ( głównie dlatego, że nie skrócili mi gwarancji do jednego roku z powodu zakupu w celach komercyjnych, jak to robią inne firmy m.in Kuvings). Dziś nie żałuję wyboru od wielu miesięcy pracuje na okrągło, a soki rewelacja

 20. Długo szukałam odpowiedniej wyciskarki do soków, która spełniałaby moje oczekiwania i mnie nie spłukała. W końcu trafiłam na e-kalorik.pl/wolnoobrotowa-wyciskarka-fe-1007-p-449.html, zapłaciłam za nią tylko 749 zł, a jestem zachwycona. Nareszcie mogę codziennie pić pyszne i zdrowe soki.

 21. Marzenka23 Reply

  Uwielbiam świeżo wyciskane soki owocowe, ale nadal nie mogę znaleźć idealnego modelu wyciskarki :(

 22. Moim zdaniem najlepsza jest wyciskarka wolnoobrotowa z tego względu, że wyciska sok powoli, nie utlenia go a co najważniejsze nie podgrzewa bo działa wolno i nie ma dużego tarcia jak przy szybkim wyciskaniu.

 23. Też mam Hurom. Model HT. Osobiście uważam to za jedną z najlepszych decyzji ostatniego roku. Używana prawie codziennie, mega ułatwienie życia.

 24. Miałam kiedyś sokowirówkę i dawała radę, ale dopiero gdy kupiłam wyciskarkę, to poczułam różnicę w smaku wyciśniętego soku. Wyciskarka to dla mnie must have dla każdego, kto chce być zdrowy. Teraz jest pełno promocji i można kupić wyciskarkę w atrakcyjnej cenie. My mamy Hurom i jesteśmy zadowoleni.

 25. Wyciskarka do owoców to jest hit :D Ja mam Ronica i mogę polecić z czystym sumieniem,

 26. ciekawaa opinia o Kuvingsie c9500
  soknazdrowie.pl/czym-wyciskam-sok
  mam poprzednią wersję i nie jest najgorsza ale tą nową widziałem u szwagrA I Sok wyciska klarowniejszy , dla moich dzieci lepszy

 27. Właśnie przymierzam się do zakupu wyciskarki i zastanawiałam się nad firmą Kalorik, czym ona się różni od Kuvings? Robię na razie przegląd tutaj wyciskarkiwolnoobrotowe.pl, ale po wyciskarkę raczej wybiorę się do sklepu.

 28. Karolik bardzo dobra firma, mam od kilku miesięcy, kupowałam za 400 zł i jest cały czas w użyciu także możesz spokojnie się decydować

 29. Ja miałam do wyboru zelmer i kalorik. Mam kalorik i można robić klarowne soki albo smoothie .

 30. Hurom zaczął szwankować już podczas okresu gwarancji. Teraz mamy Kalorika i jest spoko, najlepsze że nie trzeba jakoś specjalnie tych owoców rozdrabniać przed wrzuceniem

 31. Jak zamierza się użytkować często to trzeba się dobrze zastanowić wybierając, bo nie każda wyciskarka wytrzyma tak częste użytkowanie. Ja mam wyciskarkę producenta Kalorik, robimy soki codziennie i jestem bardzo zadowolona :)

 32. łowca rabatów Reply

  rabaty na kuvings są na blogu soknazdrowie.pl
  a dla chcących huroma z dolnego śląska to w galerii magnolia we wrocławiu jest stoisko hurom i sprzedają taniej niż w necie

 33. Ja mam wolnoobrotową Kalorik FE2000I i też nie mogę złego słowa powiedzieć. Spełnia moje oczekiwania w 100% , wcześniej miałam sokowirówkę i już bym do niej nie wróciła ;D

 34. Moja firmy Kalorik radzi sobie z twardymi burakami i innymi twardymi warzywami, tylko lepiej nie wrzucać całych bo zwalnia :)

 35. A mnie dziwi że w zestawieniu nie znalazła się żadna wyciskarka firmy Biochef. Ja używam od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony, Nie miałem żadnych problemów z wyciskarką przez ten czas. Dla niezdecydowanych w wyborze Polecam Biochefa.

 36. ile osób tyle opinii. moje zdanie – dwuślimakowa, pracuje szybciej, co dwa slimaki to nie jeden :D ja mam muke. zastanawiałem się nad huromem, ale muke było tańsze

 37. Ja mam wolnoobrotową Kalorik dwu ślimakowa i wydaje mi się że to był najlepszy wybór bo nawet przy twardych owocach i warzywach nie zwalnia pracy

 38. Dwu ślimakowe są bardziej wydajne. Ja mam Firmę kalorik i korzystam z niej nawet jak gotuje obiad

 39. U nas od zawsze mamy wyciskarkę do owoców. Ostatnio kupiliśmy firmy Kalorik i gorąco polecam, jest bardzo wytrzymała a średnia półka cenowa :)

 40. Ktoś wspomniał vortex – mam i obchodzi się bez problemów. Świetnie wyciska owoce i warzywa, zarówno miękkie, jak i twarde i nic nie śmierdzi. Polecam.

 41. widzę po komentarzach, że wiele osób ma tą wyciskarkę kalorik, dokładnie zamówiłam ten model wyciskarkiwolnoobrotowe.pl/pl/p/Indukcyjna-wolnoobrotowa-wyciskarka-FE-2000I/246 bo stara nam się popsuła, a cena przez internet była niższa niż w sklepie stacjonarnym.

 42. laura1981 Reply

  Ja zainwestowałam w sokowytłaczarkę Ronic i w 100% spełnia moje oczekiwania – radzi sobie z każdym owocem i warzywem, jest łatwa w obsłudze, nie zajmuje dużo miejsca i łatwo się ją czyści. Soki i koktajle dla mnie i mojej rodziny są pyszne, a przy okazji wiem, że zdrowe i przygotowane przeze mnie :)

 43. Mam u siebie wolnoobrotową Gotie, wyciska chyba każdą kropelkę, bo resztki są suche jak wiór :D

  • Paulina, jaki model masz konkretnie? Bo ostatnio się rozglądam po różnych urządzeniach i chciałabym wiedzieć coś więcej m.in. o Gotie, najlepiej z „pierwszej ręki” ;)

Leave A Reply

Navigate