Waga kuchenna

Waga kuchenna Adler AD3133
Waga kuchenna Adler AD3133
Elektroniczna waga kuchenna to przydatne kuchenne urządzenie, które ułatwi przygotowywanie różnych potraw. Przyda się początkującym kucharkom, osobom będącym na diecie czy wytrawnym cukiernikom. Prosty model wagi na pewno przyda się w każdej kuchni, szczególnie ten z pomiarem kalorii. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów kuchennych wag, różniących się nie tylko wyglądem i ceną, ale też parametrami.

Maksymalne obciążenie

Wagi kuchenne mogą mierzyć obciążenie od 1 do 15 kilogramów. Do codziennego gotowania i pieczenia wystarczy urządzenie ważące do 5 kilogramów W przypadku potrzeby zważenia większej ilości produktów np. do przetworów, warto wybrać większe maksymalne obciążenie. Nie należy przekraczać tych zakresów, gdyż urządzenie możemy zniszczyć lub zdekalibrować.

Wagi kuchenne – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Rodzaje wag kuchennych

W sklepach dostępne są dwa rodzaje wag: mechaniczne i elektroniczne.
Mechaniczne wagi kuchenne – które mają zamontowany wewnątrz odważnik połączony ze wskazówką oraz zegar który pokazuje wynik ważenia. Ich największą wadą jest niedokładność pomiaru, który może wynieść nawet 20 gram. Nie jest polecana dla np. diabetyków, gdzie waga poszczególnych produktów jest ważna.

Elektroniczne wagi kuchenne – mają wbudowany płaski odważnik i wyświetlacz LCD na którym ukazuje się pomiar. Zasilane są zazwyczaj przez baterie, o których regularnej wymianie trzeba pamiętać. Pomiary wykonywane elektroniczną wagą są bardzo dokładne.

Jaką wagę kuchenną wybrać i kupić?

Dotyczą tylko urządzeń elektronicznych:

 • Przelicznik jednostek wagowych – bardzo przydatna opcja. Przelicza gramy na mililitry i odwrotnie. Warto upewnić się że jest dołączona do naszego urządzenia.
 • Pomiar objętości płynów – pomoże odmierzyć np. pół litra wody.
 • Pomiar kalorii – przydatne dla osób odchudzających się. Mają wbudowaną bazę informacji o popularnych produktach i przy ważeniu podadzą ilość tłuszczu, białka i węglowodanów oraz kaloryczność danej żywności.
 • Tarowanie – bardzo ważna funkcja, która znacznie ułatwia odmierzanie poszczególnych produktów. Polega to na odliczeniu wagi np. naczynia w którym odmierzamy mąkę, podając tylko wagę produktu.
 • Automatyczne włączanie i wyłączanie – waga po określonym czasie i bez ruchu, sama się wyłączy.
 • Wskaźnik zużycia baterii – informuje o stopniu zużycia baterii.

Obudowa

Waga kuchenna Eldom EK3130
Waga kuchenna Eldom EK3130
W sklepach można kupić wagi mechaniczne i elektroniczne, zarówno wykonane z plastiku, jak i ze stali nierdzewnej. Bardziej odporne na uszkodzenia są urządzenia metalowe, które również są bardziej wytrzymałe na różne zarysowania. W niektórych modelach dołączona jest misa, która może być przytwierdzona na stałe lub zdejmowana. Warto wybrać model ze ściąganym pojemnikiem, który możemy potem dokładnie umyć. Taka misa może być przydatna do odmierzania produktów sypkich, często wyposażona jest w podziałkę oraz lejek z dzióbkiem, ułatwiającym przelewanie surowej masy.

Warto zwrócić uwagę czy waga posiada ogumowane nóżki, które zapobiegną jej przesuwaniu się i zapewnią stabilizację. Niektóre modele mogą być wyposażone w specjalny uchwyt, który pomoże zawiesić je np. na ścianie.

Aktualne ceny wag kuchennych

Jaką wagę kuchenną wybrać i kupić? Dobrą wagę kuchenną może kupić już nawet za 10 złotych. Jednak jeśli zależy nam na solidnym i dokładnym urządzeniu to musimy wydać około 60 – 100 złotych.

Tak szukaliście naszych porad:

 • wagi kuchenne ranking
 • ranking wag kuchennych
 • waga kuchenna
 • waga z kalorjami opinie kuchenna
 • jaka waga kuchennna
 • wagi kuchenne z pomiarem kalorii allegro
 • wagi kuchenne dla diabetyków - ceny
 • waga kuchenna z pomiarem
 • waga kuchenna ranking
 • waga kuchenna elektroniczna

2 komentarze

 1. Wagę kuchenna mam z Lidla. Taka jak chciałam, czyli zupełnie płaski kwadrat ale z funkcja mierzenia kalorii. Była niedroga , chyba coś koło 100 złotych i służy mi do dziś. Niedawno widziałam podobne w Biedronce.

 2. Ja swoją wagę zakupiłam na allegro. Jest to waga Łucznik PT852 .Dość mała, lekka i wygodna. Jej wielkim plusem jest to, że wazy dokładnością do 1 grama.

Leave A Reply

Navigate