Urządzenie do robienia lodów

Urządzenie do robienia lodów Ariete 631
Urządzenie do robienia lodów Ariete 631
Jednym z najbardziej ulubionych deserów są lody. Przygotowane w domowej kuchni są znacznie bardziej zdrowsze, od tych zakupionych w sklepie. Kupne lody zazwyczaj nie mają rewelacyjnego składu i są pełne sztucznych dodatków, aromatów i barwników. Osobom uczulonym np. na krowie mleko, ciężko jest także coś znaleźć dla siebie. Przygotowanie zimnych przysmaków we własnym domu ułatwi maszynka do robienia lodów. Sam proces przygotowania ich nie zajmuje dużo czasu, a uzyskany efekt jest zazwyczaj bardzo zadowalający.

Jak to działa?

Urządzenie do robienia lodów mrozi i kręci deser, dzięki czemu jest on puszysty i pozbawiony kryształków zamrożonej wody. Lody zrobimy również bez maszynki, jednak z jej udziałem jest to bardziej ułatwione. Aby przyrządzić deser należy wcześniej zmrozić wyciąganą misę lub wkład, które mają pomiędzy swoimi, podwójnymi ściankami, specjalny płyn. Czasem warto zostawić pojemnik w zamrażarce nawet na całą noc. Po wyjęciu, do misy wlewamy odpowiednio przygotowaną mieszankę do produkcji lodów i włączamy maszynę. Urządzenie będzie ją mieszać i mrozić, usuwając przy tym wytrącające się kryształki lodu. Proces ten trwa zazwyczaj od 20 do 60 minut. Ulubione dodatki (np. kawałki czekolady, rodzynki, orzechy) wsypujemy pod koniec mrożenia. Tym sposobem, przygotujemy tradycyjne, mleczne lody oraz owocowe sorbety. Mamy kontrolę nad ilością dosypywanego cukru oraz możemy zrobić je bez laktozy np. z mleka sojowego. Przed zakupem musimy zwrócić uwagę na parę aspektów.

Maszyny do robienia lodów – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Pojemność maszyny

W sklepach dostępne są urządzenia o pojemności od 0,5 do 1,5 litra. Dla liczniejszej rodziny warto wybrać opcję jak największą. Wielkość misy trzeba dobrać tak, aby zmieściła się ona w naszej zamrażarce. Przeważnie chodzi bardziej o szerokości niż wysokość półki, do której mamy schować misę.

Mieszadło

Urządzenia do lodów mogą mieć dwa rodzaje mieszadeł. Jedne są przytwierdzone do silniczka i obracają się w trakcie kręcenia lodów. Z kolei drugie są nieruchome, a obraca się tylko misa. Sposób montażu mieszadła nie ma wpływu na jakość wyrobu. Jeśli lubimy sporą ilość dodatków, warto wybrać mieszadła o sporych oczkach, aby dosypywane produkty nie zbijały się w duże kule.

Moc urządzenia

Im większa moc tym lepiej. Jeżeli siła będzie zbyt niska, mieszadło może nie dać rady rozmieszać zmrożonego płynu na lody. Do wyboru mamy urządzenia o mocy od 6 do 15 W. Czas mrożenia również będzie dłuższy, jeśli wybierzemy maszynkę o mniejszej sile.

Jaką maszynkę do lodów wybrać i kupić?

Maszyna do robienia lodów Unold 48845
Maszyna do robienia lodów Unold 48845
Warto zwrócić uwagę na otwór do wlewania mieszanki, wygodny będzie dość sporych rozmiarów. Trzeba pamiętać także o tym, że samo urządzenie do przyrządzania lodów jest dość duże i trzeba je gdzieś potem schować. Niektórzy producenci robotów kuchennych mają w swojej ofercie dostawki, które umożliwiają przygotowanie domowych lodów. W sklepach dostaniemy także urządzenia, które mają wbudowane czasomierze, które sygnałem dźwiękowym informują nas o gotowym deserze. Maszynki mogą być wyposażone w automatyczny wyłącznik, dodatkowe pokrywy na misę oraz łyżkę do nakładania lodów. Droższe urządzenia mogą mieć wyświetlacz na którym pokazywany jest aktualny etap sporządzania lodów i czas do jego zakończenia. Niektóre modele posiadają licznik porcji wraz z podziałem na gramatury.

Ceny maszyn do lodów

Jaką maszynkę do lodów wybrać i kupić? Urządzenie do wyrobu domowych lodów kupimy już od niecałych 100 złotych. Droższe, bardziej profesjonalne modele mogą kosztować od paruset złotych w wzwyż. Cena nie jest jednak zbyt wygórowana jak na radość jakie to urządzenie daje.

Tak szukaliście naszych porad:

 • para z gara
 • kula do robienia lodów
 • urządzenie do robienia lodów
 • maszyna do robienia lodow cena
 • maszynki do lodów opinie
 • maszynka do lodów ranking
 • ktora maszynka do lodow dobra
 • jakie maszyny pitrzebne do produkcji lodow
 • jaka wybrac maszyne do robienia lodow
 • jaka maszynka do lodow

3 komentarze

 1. Szukam maszyny do wyrobu lodów, taniej, dobrej i sprawdzonej. aha i żeby nie zajmowała mi połowy zamrażarki. Jakieś konkretne modele?

  • Poszukaj wśród tych modeli Ariete, oni robią takie mniejsze urządzenia do lodów.

 2. Jeju, jak zobaczyłam maszynkę do robienia lodów włoskich, to padłam. Super to wygląda, takie urządzonko jako dodatek do grilla w ogrodzie… :)

Leave A Reply

Navigate