Multicooker

Multicooker firmy Philips
Multicooker firmy Philips
Urządzenie, do którego wystarczy włożyć wybrane składniki, nacisnąć guzik i po pewnym czasie otworzyć pokrywę skrywającą gotową potrawę. Brzmi zbyt pięknie, by mogło być prawdziwe? Niekoniecznie. Multicooker powstał z założeniem, by maksymalnie uprościć proces gotowania i umożliwić uzyskanie zdrowych, pełnowartościowych potraw.

Czym jest multicooker

Multicooker to urządzenie wielofunkcyjne służące do przyrządzania różnego rodzaju potraw. Dzięki multicookerowi przygotowywanie posiłków ogranicza się do włożenia do specjalnego garnka wybranych produktów i włączenia odpowiedniego programu. Nie trzeba przy tym ani sprawdzać potrawy, ani jej mieszać. Po przewidzianym czasie urządzenie wyłącza się automatycznie, a następnie potrawa jest podgrzewana.

Jaki multicooker wybrać i kupić?

Wybierając multicooker warto wybrać taki model, który umożliwi nam przyrządzanie potraw zwykle przygotowywanych na co dzień. To urządzenie, które doskonale się sprawdza u osób, które mają mało czasu na gotowanie, a w ciągu roboczego tygodnia o wolny czas najtrudniej. Dodatkowym atutem multicookera będzie funkcja opóźnionego startu. Dzięki niej, po powrocie z pracy możemy zastać w domu gotowy, parujący posiłek. Misa o pojemności 5 litrów wystarcza do przygotowania potrawy dla pięciu osób.

Multicookery – Ranking TOP 10

Urządzenie wielofunkcyjne

Multicooker pozwala gotować (również na parze), podgrzewać i smażyć. Przy jego pomocy można przyrządzić także dżem czy jogurt. Zastępuje piekarnik, kuchenkę, parowar, mikrofalówkę, maszynę do pieczenia chleba, kombiwar,frytkownicę, a także urządzenie do fondue czy nawet sterylizator do butelek. Multicooker może być wyposażony nawet w 50 różnych programów.

Multicooker z szybkowarem

Dużą popularnością wśród użytkowników cieszy się multicooker z szybkowarem. Takie urządzenie pozwala gotować na parze, gotować kasze i zupy, a także dusić potrawy. Ponadto, można w nim piec ciasta, zapiekać w folii i smażyć.

Thermomix, parowar i multicooker – porównanie

Multicooker firmy Redmond
Multicooker firmy Redmond
Multicooker należy do nowoczesnych urządzeń, które ułatwiają przyrządzanie potraw. Podobnie jest z thermomixem czy parowarem, jednak trzeba zaznaczyć, że są to sprzęty, które przeznaczone są do wykonywania różnych funkcji. O funkcjach multicookera mówiliśmy już powyżej. Thermomix, w zależności od modelu, może służyć do miksowania, blendowania, mieszania, ubijania, emulgowania, mielenia, ważenia, gotowania na parze, rozpuszczania, gotowania, siekania i wyrabiania ciasta. Parowar służy do gotowania i podgrzewania na parze, przy czym może on stanowić część funkcji multicookera.

Multicooker – przepisy

Wielu producentów załącza do swoich urządzeń książki kucharskie, choć można je także nabyć osobno. Znajdziemy w nich przepisy na chleb, pizzę, leczo, potrawy dietetyczne, ciasta, a także zupy, domowe jogurty, omlety czy kurczaka z ryżem i warzywami.

Czy warto kupić multicooker?

Przy wszystkich swoich zaletach jest to sprzęt o dość dużych gabarytach, zwykle wyposażony w wiele dodatkowych akcesoriów. Dlatego też jego zakup należy dobrze przemyśleć. Jakie argumenty przemawiają za tym, by znaleźć dla niego miejsce w kuchni?

 • System podgrzewania 3D – ciepło rozprowadzane jest równomiernie po całej potrawie,
 • Potrawy przyrządzane w tym wielofunkcyjnym urządzeniu zachowują wszystkie wartości odżywcze,
 • Gratka dla roztargnionych: potrawy nie przypalą się ani nie wykipią. Zwykle zakończenie programu sygnalizowane jest dźwiękiem, po którym rozpoczyna się program podgrzewania,
 • Funkcja zapewniająca wysokie ciśnienie pozwala przyrządzać potrawy do 5 razy szybciej niż w sposób tradycyjny,
  Myje się go łatwo i szybko,
 • Garnek nie pochłania zapachów.

Dla kogo urządzenie wielofunkcyjne?

To urządzenie dla osób, które – chcąc dbać o zdrowe odżywianie, swoje czy swojej rodziny – nie mają wystarczająco dużo czasu, by tego dokonać w tradycyjny sposób. To doskonałe wyposażenie kuchni dla studenta, ale także każdego, kto nie lubi spędzać długich godzin przy gotowaniu. Polecany jest też wielbicielom wypadów do domków letniskowych. Sprzęt kuchenny w takich domkach może nie spełniać naszych wymagań, dlatego warto zabrać swojego „robota” do gotowania i pieczenia.

Producenci i cena multicookerów

Dobre opinie wśród producentów urządzeń wielofunkcyjnych mają takie marki jak Philips, Redmond, Bosch czy Silvercrest. Tani multicooker można kupić już za około 200 złotych. Najdroższe modele mogą osiągać cenę nawet 3000 złotych.

Tak szukaliście naszych porad:

 • jaki multicooker wybrać
 • multicooker jaki wybrać
 • multicooker który wybrać
 • multicooker opinie
 • multicooker porównanie
 • multicooker z biedronki
 • multicooker z szybkowarem

4 komentarze

 1. Jak da mnie zdecydowanie multicooker The Zojirushi Micom NS TSC10 – mój nr 1 ;)

 2. Zastanawiałam się, co lepsze, multicooker czy parowar, a tu się okazuje, że jest jedno urządzenie łączące obie funkcje. Chyba to wydaje się najlepsze:)

 3. Chyba to jest to, czego szukam:) Maszyna do gotowania wybawienie – jak ja nie cierpię stać przy garach, ale jednak ciepły obiad się należy:p

Leave A Reply

Navigate