Lodówka side – by – side

Lodówka dwudrzwiowa Beko
Lodówka dwudrzwiowa Beko
Lodówka side – by – side w ostatnim czasie zyskała ogromną popularność wśród użytkowników. Jest nie tylko bardzo pojemna i wygodna w użyciu, ale także często stanowi niemałą ozdobę całej kuchni. Co wyróżnia ją spośród innych lodówek i jakie może mieć wyposażenie?

Chłodziarko – zamrażarka

Lodówki typu side – by – side (zwane też dwudrzwiowymi) to urządzenia zawierające chłodziarkę i zamrażarkę. Różnią się one od większości chłodziarko – zamrażarek umiejscowieniem obu części. „Side – by – side” znaczy „obok siebie” i w taki właśnie sposób ustawione są chłodziarka i zamrażarka. Za drzwiami z jednej strony mieści się chłodziarka, za drzwiami z drugiej – zamrażalnik. Jak się okazuje, dla wielu osób jest to najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie.

Jaką lodówkę side – by – side wybrać i kupić?

Lodówki dwudrzwiowe można spotkać zarówno w formie do zabudowy, jak i wolnostojące. To sprzęty nowoczesne, które mogą być wyposażone w wiele przydatnych dodatków, z czego najbardziej pożądane to kostkarka do lodu czy dyspenser wody. Ponadto, większość modeli naszpikowana jest systemami pozwalającymi na utrzymanie optymalnych warunków chłodniczych. Zanim zdecydujemy się na lodówkę side – by – side, warto się dowiedzieć, na jakie specjalne funkcje możemy liczyć. Zapraszamy też do porównania cen w rankingach – zawierają one zestawienie produktów mających najlepsze opinie wśród użytkowników.

Wymiary i pojemność

Lodówki side – by – side to urządzenia, które zajmują stosunkowo dużo miejsca, jednak dzięki temu są bardzo pojemne i wygodne w użytkowaniu. Wysokość tego typu lodówek mieści się w granicach od 175 do 200 cm, szerokość od 89 do 120 cm, a głębokość od 62 do 90 cm. Pojemność chłodziarki może przekraczać nawet 300 litrów, natomiast zamrażarka zwykle pomieści 150 – 200 litrów.

Temperatura

Temperatura panująca w lodówce różni się w zależności od miejsca. Na półkach lodówki osiąga ona wysokość od 0 do 8 stopni Celsjusza. Na drzwiach jest cieplej: od 10 do 15 stopni Celsjusza. Z kolei zamrażarka może zapewnić chłodzenie w temperaturze od -18 do nawet -30 stopni Celsjusza.

Lodówka side – by –side – nowoczesne technologie

Jak wspomniano powyżej, lodówki side – by – side to sprzęty nowoczesne, zapewniające pełen komfort użytkowania i higieniczne warunki do przechowywania żywności. Najbardziej cenione udogodnienia to:

  • System No Frost, który może działać zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce. Zapobiega osadzaniu się szronu i lodu na ściankach, dzięki czemu nie ma konieczności rozmrażania lodówki.
  • Uszczelnienie CoolSafe, które dodatkowo uszczelnia lodówkę, pozwalając zaoszczędzić energię.
  • System AdaptTech analizujący częstotliwość otwierania lodówki i zapewniający utrzymanie stałej temperatury wewnątrz urządzenia.
  • Komora zero – dobra do przechowywania mięsa, ryb i owoców morza. Panuje w niej temperatura oscylująca wokół 0 stopni Celsjusza.
  • Regulacja temperatury w poszczególnych szufladach.
  • Oświetlenie diodowe.

Lodówka z kostkarką

Lodówka dwudrzwiowa Samsung
Lodówka dwudrzwiowa Samsung
Kostkarka to bardzo atrakcyjny dodatek do lodówki. Zapewnia stały dostęp do kostek lodu (lub lodu kruszonego) bez konieczności wlewania wody do specjalnych woreczków czy pojemników. Kostkarka może być zamontowana wewnątrz zamrażarki lub na zewnątrz, na drzwiach, za którymi znajduje się zamrażalnik. Produkcja lodu wymaga najczęściej podłączenia lodówki do źródła wody, choć na rynku dostępne są też modele, które mają swój własny zasobnik.

Lodówka side – by – side z dystrybutorem wody

Dystrybutor (dyspenser) wody to dodatkowa funkcja, jaką możemy spotkać w wielu modelach lodówek typu side – by – side. Dzięki niemu mamy zapewnioną przez cały czas czystą, świeżą, schłodzoną wodę. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które dbają o to, by pić dużo wody, gdyż pozwala na uniknięcie kupowania litrami butelek ze sklepu.

Lodówka side – by – side – klasa energetyczna

Lodówka side – by – side to stosunkowo duże urządzenie, które pracuje 24 h na dobę. Dlatego też wiele osób zwraca uwagę na to, by było ono energooszczędne. Klasa energetyczna lodówki określa, w jakim stopniu dany sprzęt zużywa prąd elektryczny w odniesieniu do normy wyznaczonej przez przepisy unijne. Lodówki klasy A+++ zużywają tylko 25% normy, A++ 35%, A+ 45% i A 55%.

Producenci i cena lodówek side – by – side

Popularni producenci lodówek typu side – by – side to Amica, Samsung, Bosch, Beko, Concept, Electrolux i Smeg. Cena takich urządzeń waha się w granicach 2600 – 20 000 złotych.

Tak szukaliście naszych porad:

  • lodówki side by side electrolux

3 komentarze

  1. Czy ktoś może ma lodówkę side-by-side z telewizorem? Widziałam kiedyś w jakimś filmie i taka mi się właśnie marzy:)

  2. katarzyna, hehe, ale się rozmarzyłas:) Mi wystarczy tylko dwudrzwiowa z kostkarką, bo zawsze, ale to zawsze brakuje u nas lodu. Ilekolwiek bym nie przygotowała :D

  3. Zawsze mi się takie lodówki podobały, ale nie wiem, czy jednak nie będzie za duża dla nas (a mniejszą to w sumie bez sensu kupować dwudrzwiową. Na ile osób jest przewidziana taka chłodziarko – zamrażarka?

Leave A Reply

Navigate