Krajalnica do chleba

Krajalnica Zelmer 493.6 ZFS1006 Alexis
Krajalnica Zelmer 493.6 ZFS1006 Alexis
Krajalnica to urządzenie do porcjowania produktów spożywczych. Urządzenie idealnie pokroi równe kromki chleba oraz cienkie plastry wędlin lub sera. Dobra krajalnica jest wytrzymała, ostra i zarazem bezpieczna dla palców. Urządzenie do krojenia składa się z obudowy, obrotowego noża oraz podajnika z dociskaczem. Ważna jest jakość materiałów z których jest ono wykonane.

Wykonanie i materiały

Dobre krajalnice wykonane są ze stali nierdzewnej lub tytanu. Plastikowe mogą być pokrętła, tacka czy przyciski. Korpus wraz z mechanizmem powinien być metalowy, co zapewni większą żywotność naszej krajalnicy. Nóż obrotowy musi być hartowany, wówczas także posłuży nam przez lata. W sprzedaży są ostrza o średnicy od 17 do 19 cm. Podajnik może być plastikowy, jeśli będziemy kroić raczej miękkie produkty. Spód krajalnicy musi być ogumowany lub mieć przymocowane przyssawki, aby zapewnić stabilizację urządzenia. Modele metalowe są cięższe od tych wykonanych z plastiku.

Krajalnice do chleba – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Rodzaje krajalnic

Na rynku są dostępne krajalnice wolnostojące, najczęściej spotykane oraz urządzenia do zabudowy. Sami musimy ocenić który wariant będzie dla nas praktyczniejszy. W sklepach są również modele ze składaną obudową, która jest praktyczniejsza do przechowywania.

Zakres krojenia

Użyteczna krajalnica posiada płynną regulację grubości krojenia, ustawianą za pomocą pokrętła. Najpopularniejszym zakresem jest przedział od 3 do 20 mm. Jeśli chcemy pokroić w jeszcze bardziej cienkie plasterki np. szynkę parmeńską, musimy szukać urządzenia z większym zakresem cięcia. Krajalnice gastronomiczne mogą kroić steki o grubości nawet 30 mm. Warto pamiętać o tym, że modele z nachylonym podajnikiem i nożem umożliwiają dokładniejsze dociśnięcie ciętego produktu.

Bezpieczeństwo

Krajalnica Severin AS3948
Krajalnica Severin AS3948
Aby maszyna do krojenia chleba była urządzeniem bezpiecznym, musi posiadać antypoślizgową podstawę, która uniemożliwi jej zsunięcie się. Ważne, aby wybrany model miał osłonę na palce oraz automatyczną blokadę. Przyda się wyłącznik awaryjny, przydatny w razie nagłego wypadku. Dobrze aby krajalnica miała regulację prędkości krojenia i mogła pracować w trybie ciągłym lub tylko po przytrzymaniu odpowiedniego przycisku. Ma to duże znaczenie, szczególnie w domu, gdzie są małe dzieci. Wówczas przyda się także zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem. Zamontowane lampki kontrolne poinformują nas o tym, czy urządzenie jest włączone czy nie.

Jaką krajalnicę do chleba wybrać i kupić?

Warto zwrócić uwagę na łatwy i szybki demontaż ostrza, gdy trzeba będzie je wyczyścić i niekiedy naostrzyć. Przyda się tacka, dzięki której nie zabrudzimy kuchennego stołu. Dobrze, aby kabel można było schować w specjalnym schowku. Oczywiście jeśli mówimy o krajalnicy do chleba to warto od razu pomyśleć o chlebaku : )

Ceny krajalnic

Jaką krajalnicę do chleba wybrać i kupić? Za dobrą krajalnicę plastikową zapłacimy 80 – 100złotych. Ceny metalowych są wyższe i wynoszą średnio 150 – 200 złotych. Poniżej sugerowane modele.

Tak szukaliście naszych porad:

 • krajalnica do chleba
 • ceny krajalnic
 • krajalnice do chleba
 • krajalnica do chleba opinie
 • maszynka do krojenia chleba
 • krajalnica do chleba cena
 • krajalnica z pojemnikiem na okruchy
 • maszynka do krojenia chleba bosch
 • mała maszynka do krojenia chleba
 • najlepsza maszynka do krojenia chleba

1 Comment

 1. Krajalnica to genialny wynalazek, zrozumie to każdy kto będzie musiał kroić dzień, w dzień dwa bochny chleba. Mąż mi kupił zwykłego Zelmera i to był strzał w 10!

Leave A Reply

Navigate