Garnki indukcyjne

Garnki indukcyjne są wykorzystywane do gotowania na kuchenkach indukcyjnych. W tych czasach płyty indukcyjne są bardzo popularne, ekonomiczne i praktyczne, ponieważ bardzo szybko się nagrzewają, ciepło jest rozprowadzane równomiernie i zużywają mało energii. Gotowanie na płycie indukcyjnej jest dużo krótsze, niż na kuchence gazowej, dzięki czemu zaoszczędzamy dużo czasu. Na kuchence indukcyjnej nic się nie przypali, nie oparzymy się i szybkiej przegotujemy posiłki. Do kuchenki indukcyjnej potrzebne są odpowiednie garnki indukcyjne, które można używać również do gotowania na kuchenkach gazowych.

Z czego wykonane są garnki indukcyjne?

Garnki indukcyjne wykonane powinny być z metalu ferromagnetycznego. W tych czasach prawie wszystkie patelnie, garnki są odpowiednie do gotowania na płycie indukcyjnej. Oczywiście przed zakupem należy skonsultować to ze sprzedawcą, bo wtedy mamy pewność, że są to odpowiednie naczynia.

Garnek indukcyjny  B laumann indukcyjny z pokrywką BL-1344
Garnek indukcyjny B laumann indukcyjny z pokrywką BL-1344

Garnki indukcyjne

Porównaj aktualne ceny

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu garnków indukcyjnych?

Przede wszystkim na wykonanie i dno garnka czy patelni. Dno naczyń do gotowania na płycie indukcyjnej powinno być gładkie, by idealnie przylegało do płyty, bo tylko wtedy ciepło będzie rozprowadzane równomiernie i dzięki temu szybciej się nagrzewa. Zwróćmy też uwagę na to, by garnki były dobrze wykonane i aby można je było myć w zmywarce. Jeśli masz małą kuchnie, to nie kupuj dużych garnków, ale mniejsze, by nie zajmowały dużo miejsca. W przypadku dużych garnków, należy zwrócić uwagę na to, czy średnica dna garnka nie będzie wystawała poza pole grzewcze. Warto również zwrócić uwagę na cenę, ponieważ tanie garnki mogą się szybko wyeksploatować. Tańsze garnki mogą też nie spełniać swojej funkcji i nie będą równomiernie rozprowadzać ciepła. Warto trochę dopłacić i mieć porządne garnki na długie lata. Oczywiście najlepiej kupić cały zestaw, a nie pojedyncze sztuki, każdy z innej firmy. Przed zakupem dokładne sprawdź oznaczenia garnków.

Pokrywki i rączki garnków indukcyjnych

Takie elementy jak rączki do garnków indukcyjnych powinny być wykonane z materiału, który się nie nagrzewa, bo wtedy mamy pewność, że się nie oparzymy i to samo dotyczy podrywek. Niektóre zestawy garnków mają tylko jedna rączkę, która pasuje do każdego garnka i jest to idealne rozwiązanie dla małych kuchni, bo zaoszczędzamy w ten sposób dużo miejsca.

Czy garnki indukcyjne można używać na innych kuchenkach niż kuchenkach
indukcyjnych?

Na rynku znajdziemy mnóstwo garnków indukcyjnych, które nadają się do gotowania nie tylko na kuchenkach indukcyjnych, ale również na kuchenkach gazowych i elektrycznych. Oczywiście przed zakupem należy skonsultować to ze sprzedawcą.

Cena garnków indukcyjnych

Zestaw dobrych garnków indukcyjnych zakupimy w cenie od 700 złotych

Konkretne zastosowania garnków indukcyjnych

Aluminiowe garnki indukcyjne Aktualna cena
Emaliowane garnki indukcyjne Aktualna cena
Stalowe nierdzewne garnki indukcyjne Aktualna cena
Garnki indukcyjne 24 cm Aktualna cena
Garnki indukcyjne 28 cm Aktualna cena

Tak szukaliście naszych porad:

  • garnki indukcyjne
  • garnek indukcyjny

1 Comment

  1. Ja mam cały zestaw garnków indukcyjnych, ale niestety nie mam kuchenki indukcyjnej. Mimo wszystko, jestem zadowolona, chociaż trzeba uważać, bo dość szybko się przypalają.

Leave A Reply

Navigate