Dzbanek filtrujący wodę

Dzbanek filtrujący wodę Dafi Astra Classic 3.0l
Dzbanek filtrujący wodę Dafi Astra Classic 3.0l
Dzbanki filtrujące wodę w ostatnim czasie stały się popularnym elementem wyposażenia kuchni. Kiedy woda z kranu w naszym domu jest nie najlepszej jakości, warto wówczas zaopatrzyć się w system filtrujący. Dzięki niemu usuniemy różne zanieczyszczenia, a sam dzbanek nie zajmie zbyt wiele miejsca. Jednocześnie pozbędziemy się także kamienia odkładającego się w czajniku.

Korzyści

Dzbanki filtrujące wodę są wyposażone najczęściej w węglowe filtry, które co kilka tygodni trzeba wymieniać. Zatrzymują one różne substancje, które mogą wpływać na nasze zdrowie oraz na smak wody. Filtr zmiękcza wodę, usuwa z niej rdzę, sole wapnia i magnezu, dzięki czemu nie musimy już odkamieniać naszego czajnika, a herbata i kawa z kawiarki pozbawiona jest brzydkiego osadu. Z wody usunięte są metale ciężkie, chlor oraz inne związki organiczne i możemy jej używać do żelazek wytwarzających parę. Mogą ją pić zarówno dorośli, jak i dzieci. Przefiltrowana woda idealnie nadaje się do podlewania domowych roślinek.

Dzbanki filtrujące wodę – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Dostępne na rynku filtrujące dzbanki, różnią się między sobą głównie pojemnością, ceną i dostępnością. Jakość oczyszczonej wody jest podobna. Przy wyborze odpowiedniego dzbanka trzeba zwrócić uwagę na:

Pojemność dzbanka do wody

W zależności od ilości osób, które będą korzystały z przefiltrowanej wody, taką pojemność powinniśmy dobrać. Dla pary bez dzieci wystarczy standardowy dzbanek 1,4 litrowy. Większa rodzina powinna zdecydować się raczej na wersję XXL. Trzeba pamiętać o tym, że część miejsca w dzbanku jest zajmowana przez górną pokrywę z filtrem. Przykładowo kupując 4 litrowy dzbanek, uzyskujemy od 1,8 do 2,2 litra oczyszczonej wody, w zależności od jego kształtu.

Filtry do wody

Zakup dzbanka to jednorazowy i dość niewielki wydatek. Jednak przed zakupem trzeba sprawdzić koszt pojedynczych filtrów i ich dostępność. Jeden średnio starcza na 2 do 4 tygodni, warto więc obliczyć koszt różnych wkładów i wybrać ten, którego comiesięczny zakup będzie najbardziej opłacalny. Jeśli robimy zakupy przez internet, można zainteresować się zbiorczym opakowaniem filtrów, za które zapłacimy nieco mniej. Trzeba uważać na dzbanki mniej znanych firm, aby kupno wkładów nie stanowiło potem problemu. Filtra nie należy zalewać ciepłą wodą, ani dopuścić do jego wysuszenia.

Materiał

Dzbanki filtrujące wodę mogą być wykonane z plastiku oraz ze szkła. Najczęściej spotykane są te wykonane z tworzyw sztucznych. Są one lekkie i w przypadku ich upuszczenia nie stłuką się tak szybko. Szklane dzbanki są trudno dostępne i dosyć ciężkie.

Wskaźnik zużycia

Brita zestaw dzbanek aluna cool memo biały
Brita zestaw dzbanek aluna cool memo biały
Prawie każdy dzbanek wyposażony jest we wskaźnik zużycia filtra, który informuje nas o konieczności wymiany wkładu na nowy. Każdorazowo po zmianie filtra, wskaźnik jest resetowany i odmierza czas do kolejnej wymiany. Pamiętać trzeba o tym, że nie pokazuje on faktycznego stanu zużycia wkładu. W zależności od stopnia twardości, filtr może być używany od 2 do 4 tygodni. Posiadacze twardej wody skutecznie przefiltrują mniejsze ilości wody. W przypadku wody miękkiej możemy cieszyć się większą wydajnością wkładu.

Ceny dzbanków filtrujących wodę

Jaki dzbanek filtrujący wodę wybrać i kupić? Koszty różnią się między sobą w zależności od firmy, ilości wkładów oraz wyglądem poszczególnych dzbanków. Średnia cena za sam dzbanek to około od 30 do 50 złotych, wkłady filtrujące mogą kosztować w cenie od 10 do 20 złotych.

Tak szukaliście naszych porad:

 • jaki dzbanek filtrujący
 • dzbanek filtrujący wodę
 • dzbanek filtrujący
 • dzbanek filtrujący opinie
 • dzbanki filtrujące ranking
 • jaki dzbanek do filtrowania wody
 • dzbanki filtrujące wodę
 • dzbanek filtrujący jaki wybrać
 • dzbanki filtrujące opinie
 • dzbanek do filtrowania wody

3 komentarze

 1. Bartra Reply

  Jeśli chodzi o wkład do dzbanków to Brita nie ma sobie równych.

 2. Nie miałam nigdy Britty, mam Dafi, ale ogólnie dzbanki sa super, filtrujaca woda jest super!

 3. Ja mam Dafi Arti z manualnym indykatorem, który zakupiłam w dość przystępnej cenie i jestem zadowolona.

Leave A Reply

Navigate